24 Saat Le Mans’a geri dönmeyi çok isterim. “

24 Saat Le Mans’a geri dönmeyi çok isterim. “

Laura López Albiac

Eurosport’a geleceğini duyurmak üzere olduğunu açıklayan tüm zamanların en başarılı pilotu, “Oraya gitmek size inanılmaz bir his veriyor, ancak aynı zamanda gerçekten tehlikeli bir ralli” diyor.

“Onlar (Citroën) cevabımı bekliyorlar ve bir veya iki hafta içinde onlara vereceğim. Ekibimde devam edersem, başka birine gidersem (VW’nin milyoner önerisine göre) veya WRC’den ayrılırsam düşünmem gerekiyor, ama kesin olan şey araba sürmeyi bırakmayacağım ”.

Autosport, Volkswagen’in teklifini 8 milyon Euro olarak hesaplıyor. Sorun?. Polo WRC, 2013 yılına kadar gerçek olmayacak. Peki, “Le Mans’ın 24 Saatine geri dönmek isterim.”

İki takım arkadaşı ve Citroen adaşları arasındaki liderlik mücadelesi, ekip içinde daha büyük risklerden kaçınmak ve iki aracı yarın bitiş çizgisine getirmek için verilen emirlere rağmen devam ediyor.

Böylece, ikisi arasındaki fark şu anda sadece 4,8 saniyedir ve dört etapta itiraz edilen, bugün için planlananların yarısı olan Ogier, Loeb’e üçü kesmeyi başardı. İki sürücüden biri daha önce bir aksilik yaşamazsa, mücadele ralli sonuna kadar devam edecek. Ve Ogier’in şimdiden birkaç korkusu vardı.

Sordo, çektiği delinmenin ardından dördüncü etapta Finli Mikko Hirvonen’i (Ford) yendikten sonra arkadan podyum pozisyonlarına yükseldi. Şimdi İspanyollar 2: 00.3’te ve İskandinav Mini’den 32.9’da, bu nedenle yeni takımla ilk podyumunu eklemek için savunma farkı, kesin olmasa da geniş.

Arkasında beşinci sırada yer alan İngiliz Kris Meeke (Mini), markanın bu yıl dünya şampiyonasına üçüncü katılımında sadece birkaç yarışla sınırlı bir programa sahip olduklarını ve çoktan omuzlarını ovalayabildiklerini gösteriyor. resmi markalar ve dünya şampiyonasının olağan sürücüleriyle, en azından Ford’larla.

Dünya şampiyonasının düzenli ponpon kızlarından biri olan ve her zaman etapların en iyi pozisyonlarında yer alan, altıncı sıraya düşen Norveçli Petter Solberg’in (Citroen) motor problemleri ve patlak vermesi üzücü.

Genç yetenekler kategorisi olan WRC Academay’de İspanyol Yeray Lemes, 17.9 saniyede ikinci kalmasına rağmen, İrlandalı Craig Breen’e liderliği kaybetti, https://gamblingprofessors.com/tr/casinoslot/ bu yüzden hala zaferi seçebilir.

Sonu 18: 07’de başlayacak dört aşama oynanacak.

Rusya Atletizm Federasyonu (FRA) başkanı Dmitri Shliajtin, Rusya’nın “doping canavarı” olmadığını garanti ediyor ve ülkenin Rio de Janeiro’daki 2016 Olimpiyat Oyunlarını oynamasını engellemek için bir komployu kınadı.

“Birisi mümkün olan her şeyi yapıyor, böylece Rusya Olimpiyat Oyunlarında değil, sadece sporcularla değil, aynı zamanda diğer sporcularla da rekabet ediyor,” diyor, dopingi teşvik etmek için iddia edilen bir Rus devlet programı hakkındaki sürekli ifşaatlara atıfta bulunarak.

Shliajtin, geçen Kasım ayında FRA’nın Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından askıya alındığı zaman gösterildiği gibi, Rusya’nın 2005’ten beri Pekin ve Londra Oyunları (2008 ve 2012) sırasında kanser gibi yayılan “bir doping sorunu” olduğunu kabul ediyor.

“Ama ülkemizin münhasır sorunu değil. Uyuşturucu gibi. Başka yerlerde ne içiyorlar, ne sigara içiyorlar, ne de kendilerine batıyorlar. Sadece Rusya’da. İngiltere liginde doping yapan 140 futbolcuyu yakaladılar. Neden oradaydı? tek bir araştırma yok mu? Neden bunun hakkında hiçbir şey bilmiyoruz? “

Moskova laboratuvarının eski müdürü Grigori Ródchenkov tarafından Soçi Kış Olimpiyatları’nda (2014) yapılan doping suçlamalarının hem Rusya hem de dünyanın geri kalanı için “şok” olduğunu kabul ediyor.

Ancak Rodchenkov’un altı ay önce idrar örnekleriyle oynamayı kategorik olarak reddettiğini merak ediyor ve şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde sürgünde olan, komployu alenen kabul ediyor.

Rodchenkov’un Soçi’deki sporculara verdiği kokteyle atıfta bulunarak alkol ve anabolik karışımının vücut üzerinde yaratabileceği etkiyi hayal etmeye çalışan Shliajtin, “Kafasını kaybetti. Bunların hepsi Santa Barbara gibi bir pembe dizi,” diyor. .

Rus devletinin sporu tanıtmak için milyarlarca yatırım yapmasının “hiçbir anlam ifade etmediğini” ve zorlama geldiğinde yalnızca “bir grup dolandırıcıyı” ödüllendirdiğini garanti ediyor. 

FRA başkanı, göreve geldiğinden beri, federasyonun IAAF tarafından belirlenen kriterlerin “yüzde 80’ini” karşıladığını ve Rus sporcuların 17 Haziran’da Rio’da Viyana’ya katılımına ilişkin nihai kararı vereceğini garanti ediyor.

“Bize bağlı olan her şeyi yaptık, ancak Devlete, güvenlik güçlerine ve Spor Bakanlığı’na bağlı şeyler var. Eminim 17 Haziran’a kadar her şey çözülecektir.” Dedi.

Diğer şeylerin yanı sıra, FRA’nın yeni bir yönetim kurulu, yeni bir teknisyen grubu, yeni bir baş antrenör -Yuri Borzakovsky- ve bir şeref ilkesiyle birlikte “tamamen yeni bir yapı” olduğunu hatırlıyor. doping programına dahil olan Saransk’taki yürüyüşçü fabrikası.

Aynı zamanda, ARF’nin askıya alınmasının üzerinden “çok kısa bir süre” geçtiğini ve “kanser varsa bir hastanın üç saat içinde tedavi edilemeyeceği” konusunda ısrar ediyor.

İngiliz basınında çıkan son suçlamalara yanıt olarak, “Her şey aşamalı olarak çözülecek, ancak artık tamamen açık ve şeffaf olduğumuz bir gerçek. Sır yok. Anti-doping testlerine müdahale etmiyoruz” diyor İngiliz basınında çıkan son suçlamalara yanıt olarak. Rusya dopedinin üzerini örtmeye devam ediyor.

Dünya Anti-Doping Ajansı’na (WADA) göre, Moskova anti-doping laboratuvarına iki yabancı uzmanın başkanlık ettiğini ve 228 Rus sporcudan oluşan bir grubun “yarışma içinde ve dışında en az 3 ila 6 test” geçirmesi gerektiğini unutmayın. Rio.

“Sorun nedir? Şimdi beş ay oldu. Bu insanlar tamamen kontrol altında. Testler düzenli. Bu şekilde Rus atletizminin gerçek resmini görebilirsiniz (…) ve Rus sporcuların sessizce Oyunlara gitmesine izin verilebilir. temiz oldukları için “diyor.

Rus şarkıcının en çok oy aldığı Ukrayna temsilcisi Jamala’nın zaferi ile “Önemli olan siyasetin olmaması ve Eurovision’da yaşananların tekrar edilmemesi” olduğuna inanıyor.

“Basın mı? İstediklerini yazsınlar. Karar verenler teknisyenlerdir. Ellerinde çok sayıda belge var” diyor. IAAF süspansiyonu kaldırmazsa, “Rus atletizminin en kara sayfalarından biri olacak” ve “kim alırsa alsın ona düşen bir sorumluluk” olacak.

“Temiz olan hilelerin karşılığını verir” diye uyarıyor. Her halükarda, olumlu bir karar durumunda, altı aydır uluslararası alanda yarışmadıkları ve hazırlanmak için yalnızca Avrupalı ​​ve birkaç yarışmaya sahip olacakları için Rus sporcuların dezavantajlı bir şekilde başlayacağını kabul ediyor.

Rusların gelişmek için Rio’ya gitmeden iki hafta önce Faro’ya (Portekiz) odaklanacağını açıklayan Shliajtin, “Ruslar için ne kadar kötü olursa o kadar iyi. Takım güçlü. Birçok disiplinde biz dünyanın en iyisiyiz.” Dedi. iklimlendirmeniz.

Fransız Sebastien Loeb (Citroen), Dünya Şampiyonası’nın sekizinci turu olan Finlandiya Rallisi’ni kazanırken, Fin Jari-Matti Latvala (Ford) sonunda ikinci oldu.

Üçüncülük, Loeb vatandaşı Sebastien Ogier’e gitti.

Üçüncü sırada, Mini ile tartıştığı üçüncü yarışta İspanyol Dani Sordo vardı, bir takım ve sezonun kısmi bir takvimine karşı çıkan ve gelecek yıl sınıflandırmalar için savaşmayı planlayan gelişen bir araç. Ve podyumu, şimdiye kadar dünya şampiyonluğu için savaşan ve bu dördüncü sırayla seçeneklerinin ne kadar düşük olduğunu gören Finn Mikko Hirvonen’in (Ford) önüne geçmeyi hak ediyordu. Dünya şampiyonasında üçüncü sıraya düşerken, sadece Ogier, ‘Seb’in sekizinci şampiyonluğu için verilen mücadelede Loeb’e karşı durduğunun işaretlerini gösteriyor.

Citroen’deki takım emirlerine rağmen zafer sonunda Ogier’e gitti. Loeb, sözleşmesinin yenilenmesinden sonra kötü bir başlangıç ​​yaptı, ekibinin Ogie ile olduğunu düşündüğü olumlu muameleden sonra Citroen ile ilişkisini sürdürmek için çok düşünmek zorunda kaldı. Bu, tüm ralli boyunca ona baskı yaptı ve Loeb’in ölümünden yararlanma noktasına kadar ekipmanın emirlerini ihlal etti. Dün günün başlangıcından bu yana ikinci olan Ogier, her iki arabanın da bitiş çizgisine ulaşmasını sağlamak için yavaşlaması söylenmesine ve Loeb’in pratikte terk ettiği bir zafere ulaştığı süreçte Loeb ile aradaki farkı kapatmaya çalıştı. tepside sekizinci başlık. Ancak verilen ön bükülmeleri yerine getirmedi ve sonunda son bölümde meydana gelen bir delik, Loeb’in 1:15 dakika kaybetmesine neden oldu ve Ogier birinci oldu.

Böylece, Ogier, bir dakikadan fazla avantajla, hedefe ulaşmak için sadece farkını yönetmek, risklerden kaçınmak ve mekaniğe dikkat etmek zorunda kaldı. Ayrıca bazı bölümlerde en hızlı olan Loeb, zaferin imkansızlığını düşünerek her türlü riskten kaçınacağını en başından itiraf etti. Loeb, son etabın en hızlısı olmanın, dünyanın her yerinde canlı yayın yapan, Ogier’in önünde, partneri değil, şampanyayı açması ile birlikte, çoktan oluşan bu bölümün şampiyonu olarak ağızda bırakıldı. gereç ve ekstra bonus puan. Arkasında Hirvonen, başlangıçta Sordo için üçüncü sıraya çıkacağı konusunda uyardı, ancak yarım dakikadan fazla fark, etabın kısa mesafesi ve asfalt konusundaki İspanyol bilgi birikimi onu çok fazla zaman kesmekten alıkoydu. Buna ek olarak, son bölümde, Finn kaymış ve yirmi saniye kaybetmiştir ve son fark, başlangıçta sahip olduklarından daha büyüktür.

egemen